Blog  /  7 pastabos ir patarimai apie schemų lentų projektus pradedantiesiems

7 pastabos ir patarimai apie schemų lentų projektus pradedantiesiems

Plokščių projektavimas pradedantiesiems 1

PCB projektavimo metodai

Plokščių projektavimas pradedantiesiems 2

Plokščių projektavimas pradedantiesiems-Grandinių plokščių projektai PCB dizainas apima sistemingą procesą su apibrėžtais etapais ar fazėmis. Svarbu ne tik sujungti kai kuriuos elektrinius komponentus; Ir tai yra kur kas daugiau. Paprasta projektavimo technika apima šiuos veiksmus:     

1. Projektavimo reikalavimų fiksavimas

2. Tinkamų komponentų pritvirtinimas

3. Piešimo trajektorijos, susiejančios komponentus

4. Kiekvieno komponento įrengimas pagal dizainą

5. Baigto PCB bandymas

Bendrosios problemos, turinčios įtakos grandinių lentų projektams

Jei PCB nėra sukurtas naudojant tinkamus veiksmus ir metodus, tai turės įtakos PCB kokybei ir funkcijai. Reikia laikytis standartizuotų matavimų, leidimų ir atsargumo priemonių; Tai gali užkirsti kelią grandinės lentos gedimams.

Trijų problemų stebėjimas paprastai yra PCB dizaine; Turime vengti: 

A. Elektromagnetiniai trukdžiai: 

PCB prototipo gedimas. Prasti PCB projektavimo metodai buvo susiję su PCB EMI problemomis. Šie PCB projektavimo patarimai yra būtini norint sumažinti nepageidaujamą EMI grandinės lentoje: 

1. Grandinės plokštė turėtų būti ekranuota metaliniu ekranu, kad būtų sumažintas EMI kiekis, gaunamas iš išorinės aplinkos. 

2. Sulenkite PCB pėdsakus 45 laipsnių kampu iki PCB krašto, kad būtų išvengta EMI sklidimo per šoną. 

3. Venkite mikrostrių, sluoksnių pokyčių ir maršruto nustatymo greitaisiais signalais. 

4. Naudokite juostelių linijas ir leiskite diferenciniams pėdsakams būti arti. 

5. Priimkite kontroliuojamą varžą, kuri slopina EMI ir daro linijos varžą atitikti šaltinio varžą.

6. Priimkite atitinkamą įžeminimo praktiką, kad būtų išvengta perdavimo linijos defektų.

7. Greitų signalų perdavimui naudokite atsiejimo kondensatorius, kad sumažintumėte išmetamųjų teršalų kiekį. 

8. Venkite kiek įmanoma daugiau naudoti antenas ir padėčiai jautrius komponentus nuo trikdančių signalų. 

B: Plokščių projektavimas pradedantiesiems-Šilumos valdymo klausimai:

Šilumos išsklaidymo problema gali padaryti daug žalos PCB arba žymiai trukdyti jos veikimui. Sužinokite, kiek galios kiekvienas suvartotas komponentas, nes sunaudota energija paprastai atitinka išsklaidytos šilumos kiekį.

Nurodykite tuos komponentus, kurie išsiskiria labiausiai, ir įvertina jų šilumos išsklaidymo strategiją. Naudokite ventiliatoriaus ar šilumos kriaukles, kad palengvintumėte galingų ingredientų šilumos išsklaidymą ir rastumėte subtilias dalis, esančias toli nuo jų. 

C. Plokščių projektavimas pradedantiesiems-signalo vientisumas: 

PCB dizaino programinės įrangos paketai su signalo vientisumo įvertinimo funkcijomis, kad patikrintumėte signalo vientisumą, kai tęsite dizainą. Toliau pateikti patarimai padės sumažinti signalo vientisumo problemas: 

1. Užtikrinkite, kad po perdavimo linijomis būtų įžeminimo plokštumos, kad išvengtumėte perdavimo linijų problemų.

2. Priimkite perdavimo linijos impedanciją, atitinkančią įžeminimo impedanciją, kad būtų išvengta apkrovos siųstuvo ir linijos impedanso neatitikimo. 

3. Priimkite tinkamus įžeminimo metodus ir venkite vienalaikio išėjimo linijų perjungimo.

4. Kuo labiau sumažinkite abipusį induktyvumą ir talpumą, kad išvengtumėte persikirtimų poveikio.

Plokščių projektavimas pradedantiesiems 3

Plokštės Projektai Projektai Komponentai

Parinkti Circuit Board Projects komponentus reikia itin atidžiai. Nenorite naudoti sudedamųjų dalių, kurių prireikus bus sunku gauti rinkoje. Pasirinkti elementai yra lengvai pakeičiami ir prižiūrimi. Dėl to turite atsižvelgti į komponentų gamintojo patikimumą ir pasirinktų komponentų prieinamumą rinkoje. Taip pat turite atsižvelgti į dalių kainą ir priežiūros išlaidas.

Netgi supraskite, iš kokių medžiagų pagaminta kiekviena dalis. Naudojama medžiaga turės įtakos tokiems veiksniams kaip PCB tvirtumas, kokybė, ilgaamžiškumas, kaina, gebėjimas sugerti drėgmę, techninės priežiūros išlaidos, atsparumas liepsnai ir kt.

Plokščių projektavimas pradedantiesiems 4

Plokščių projektavimas pradedantiesiems-PCB elementų matmenys

Kiekvienas PCB gamintojas turi savo pageidaujamas PCB konstrukcijos specifikacijas, įskaitant pageidaujamą trasų plotį ir atstumus tarp komponentų. Jūsų pareiga - išsiaiškinti, ko jums reikia, ir gamintojo paiešką grįsti savo reikalavimais. Jei prieš kreipdamiesi į gamintojus nežinosite, ko jums reikia, dauguma jų pasiūlys tik tai, kas tinka jiems, o ne tai, kas atitinka jūsų poreikius.

Plokščių projektavimas pradedantiesiems-Geri suvirinimo įgūdžiai

Norint pagaminti idealias spausdintines plokštes, reikalingi puikūs suvirinimo arba litavimo įgūdžiai. PCB problemos, pavyzdžiui, trumpasis jungimas, gali būti susijusios su litavimo problemomis. Toliau pateikiami patarimai suteiks jums informacijos, kurios reikia norint tobulai lituoti. 

1. Mažus ar mažiau jautrius komponentus lituokite pirmiau nei didelius ar trapius komponentus

Protinga pirmiausia sulituoti smulkias spausdintinės plokštės dalis ir tik tada lituoti svarbiausius elementus. Jei pirmiausia lituosite svarbiausius komponentus, gali būti užblokuota prieiga prie smulkių dalių, todėl gali atsirasti lituoklio kliūčių. Be to, jautrius komponentus lituokite pabaigoje, kad jie nebūtų pažeisti lituojant mažiau jautrius komponentus. 

2. Įsitikinkite, kad lituoklio antgalis yra švarus

Kokybišką lydmetalio jungtį gausite, kai jūsų lituoklio antgalis bus tvarkingas, nes jis padeda geriau praleisti šilumą. Todėl įsitikinkite, kad naudojate tvarkingą lituoklio antgalį. Puikus būdas tai užtikrinti - jį valyti drėgna kempine. 

3. Plokščių projektavimas pradedantiesiems-Užtikrinkite, kad susidarytų lydmetalio jungtys

Sudėtingose grandinėse neretai pasitaiko trūkstamų litavimo jungčių. Lituodami kiekvieną komponentą įsitikinkite, ar yra litavimo jungtys, kad darbo pabaigoje išvengtumėte nusivylimo. 

4. Galingiems komponentams naudokite radiatorius arba ventiliatorius

Galingi komponentai išskiria daug šilumos, todėl turite užtikrinti tinkamą šilumos išsklaidymą plokštėje. Naudokite radiatorius arba ventiliatorius, kad palengvintumėte šilumos išsklaidymą ir sujungtumėte jautrių komponentų laidus.

Perskaitykite mūsų straipsnį "PCB suvirinimas - metodai ir būdai, kaip sumažinti problemas", kad gautumėte visą informaciją, kurios kada nors prireiks sėkmingam PCB litavimo procesui. 

Plokščių projektavimas pradedantiesiems-Sukurti spausdintinių plokščių projektai Failai

Kai kuriate spausdintinių plokščių maketą, failas, su kuriuo dirbate, skiriasi nuo to, kurio reikia gamintojui, kad jis atliktų savo darbą. Tai reiškia, kad duomenys, kuriuos redaguojate, yra suderinami su jūsų CAD programine įranga (pvz., "DipTrace"). Jis vadinamas projekto failais. Tačiau tokiu formatu gamintojui jis dažniausiai yra nenaudingas. Tai, ko jūsų gamintojui reikia iš jūsų, yra „Gerber“ failai, ir jie paprastai vadinami gamintojo failais.

Kitas gamintojo gamintojo failas, kurio reikalauja gamintojas iš jūsų, yra grąžto failas. Tai atspindi visų skylių, kurios praeis per PCB, padėtį ir matmenis.

Dabar kiekvienas gamintojas turi savo „Gerber“ failų reikalavimus, atsižvelgiant į gamybos įrangą. „Gerber File Generation“ yra vienas iš sudėtingų PCB dizaino žingsnių, todėl procesui reikia patirties ir kompetencijos. Klaidos gali sukelti gamybos vėlavimą arba nefunkcinį produktą.

Paprašykite konkrečių jūsų pasirinkto gamintojo instrukcijų, susijusių su „Gerber“ failų ir gręžimo failų generavimo procesu, naudojant rekomenduojamus CAD įrankius. Vėliau protingas dalykas, kurį reikia padaryti, yra naudoti rekomenduojamą CAD programinę įrangą ir vykdyti instrukcijas, kad gautumėte reikiamus duomenis.

Arba galite rasti gamintojų, kurie priima projekto failus savo neapdorotais formatais, kad būtų išvengta sudėtingo „Gerber“ failų generavimo proceso. Tokie gamintojai gamina gamintojo failus patys automatizuotomis priemonėmis.

Pasirinkite tinkamą tiekėją savo grandinių lentų projektams

Jūsų grandinės lentos projektų sėkmė priklauso nuo jūsų PCB gamintojo ir komponentų tiekėjo efektyvumo. Pasirinkite gamintoją, galintį nukreipti jus per gamybos procesą su visišku sąžiningumu ir atsidavimu „Circuit Board“ projektų sėkmei. Atlikite gamintojo galimybių, artumo ir patikimumo tyrimus.

Be to, gaukite savo PCB komponentus iš išbandyto ir patikimo tiekėjo. Net patartina pasirinkti gamintoją ir komponentų tiekėjų bazę pagal labiau patyrusių pramonės žmonių rekomendacijas.

Santrauka

Be abejo, dalykai, kurie yra sudėtingesni nei PCB gamyba, nėra daug, net ir ekspertams, kurie baigė keletą apygardų valdybos projektų. Ir galvoti, kad esate pradedantysis, tai gali būti baisu. Bet kaip jūs buvote užtikrintas pradžioje, nepanikuokite. Aukščiau pateikti patarimai padės jums sėkmingai. 

Pasirinkite tinkamus metodus, komponentus ir gamintoją; Naudokite puikius suvirinimo įgūdžius ir projekto failus ir venkite aukščiau nurodytų bendrų PCB problemų. „Peradventure“ jums vis dar reikia patarimų, arba ieškote patikimo PCB gamintojo jūsų grandinės lentos projektams, susisiekite su mumis šiandien „WellPCB“. Mes mielai padėsime padėti.