Blog  /  BC107 tranzistorius: kuriam projektui jo reikia ir kaip jį naudoti?

BC107 tranzistorius: kuriam projektui jo reikia ir kaip jį naudoti?

Kai galvojate apie tranzistoriaus pasirinkimą savo projektui, tikėtina, kad galite išsigąsti pasirinkę netinkamą tranzistorių. Arba paprasčiausiai nežinote, kokį pasirinkti.

Na, jei esate tokioje situacijoje, jums pasisekė.

Šiame straipsnyje supažindinsime jus su vienu iš efektyviausių tranzistorių: BC107.

BC107 yra mažos galios tranzistorius, priklausantis NPN bipolinės sandūros tranzistorių tipui. Be to, jis pateikiamas TO-18 metalinio korpuso pakuotėje.

Taigi, pasiruoškite sužinoti viską apie šį tranzistorių ir kelias grandines, kurias galite sukurti su juo.

Pirmyn.

BC107 tranzistoriaus kontaktų konfigūracija

Kaip ir kiti tranzistoriai, BC107 tranzistorius turi tris išvadus (gnybtus):

Smeigtuko numeris


Smeigtuko pavadinimasAprašymas
1 kaiščiobazėBazė tvarko tranzistoriaus poslinkį (įjungia / išjungia tranzistorių).
2 kaiščioemiterisEmiteris tvarko tranzistoriaus vartų įtampos nutekėjimą ir paprastai yra prijungtas prie žemės.
3 kaiščiokolektoriusKolektorius tvarko srovės srautą ir paprastai yra prijungtas prie apkrovos.

BC107 tranzistoriaus savybės

Toliau pateikiamos pagrindinės BC107 savybės:

 • Tai NPN tranzistorius su mažu signalu
 • Jis tiekiamas TO-18 metalinio dėklo pakuotėje
 • BC107 VCEO (kolektoriaus-emiterio įtampa Vces) yra 45 V
 • Jo HFE (nuolatinis srovės stiprinimas) didžiausias įvertinimas yra 450
 • BC107 VBEO (bazinio emiterio įtampa) yra 6 V
 • BC107 IC (nuolatinė kolektoriaus srovė) nominalioji galia yra 100 mA
 • VCBO (kolektoriaus bazės įtampa) yra 50 V

Alternatyvūs tranzistoriai

BC547, 2N3904, BC549, BC177, 2N5581, 2N706, 2N2369, BCW65, MPSL51, D27Z, BCW65, MPSL51 ir BCW65.

Keli tranzistoriai

Keli tranzistoriai

Kur naudoti BC107

Kaip minėjome anksčiau, BC107 yra NPN tranzistorius su žemu signalu. Ir jis daugiausia naudojamas signalų apdorojimo grandinėse ir televizijos imtuvuose, nes dirba su mažu triukšmu. 

Nors yra modernesnių BC107 pakaitalų, rinkoje vis dar galite įsigyti BC107 tranzistorių dėl to, kad jis puikiai tinka tokioms reikmėms.

BC107 taikymo sritys

Prieš pradedant nagrinėti taikymus, verta paminėti, kad BC107 gali praleisti tik maksimalią 100 mA srovę, kai yra visiškai šališkas. Taigi, prijungus apkrovas, kurioms reikia daugiau nei 100 mA, šis tranzistorius gali būti sugadintas. 

Atmetę tai, pateikiame įvairias BC107 taikymo sritis:

 • Naudojamas tvarkyklių moduliuose, pavyzdžiui, LED tvarkyklėse ir relių tvarkyklėse
 • BC107 galite naudoti Darlingtono porai sudaryti
 • Jis taip pat naudojamas stiprintuvų modulių programose, pavyzdžiui, signalų stiprintuvuose ir garso stiprintuvuose
Garso stiprintuvas

Garso stiprintuvas

 • Veikia nešiojamuosiuose įrenginiuose
 • Taip pat naudojamas buitinėje elektronikoje
Vartojimo elektronika

Vartojimo elektronika

 • Jį galima naudoti galios valdymo programose
 • Tinka pramoniniams tikslams
 • Jį taip pat galite naudoti signalų apdorojimo programoms

Kaip pasirinkti tinkamą tranzistorių

Jei kyla sunkumų renkantis tranzistorių savo projektui, pateikiame keletą patarimų, kurie padės išsirinkti tinkamą tranzistorių:

Kaip veikia tranzistoriai

Tranzistoriai yra atsakingi už stiprinimą arba perjungimą įvairiose grandinėse. Taigi pirmasis žingsnis, norint nuspręsti, kokio tranzistoriaus jums reikia, yra žinoti, kaip jie veikia.

Jei tranzistorius veikia kaip stiprintuvas, jis transformuos mažą įėjimo srovę į didelę išėjimo srovę. Taip sustiprindamas srovę ir perduodamas ją į išėjimą.

Kita vertus, jei jis veikia kaip jungiklis, tranzistorius naudotų mažą įėjimo srovę didesnei srovei kitoje srityje valdyti. Taip mažesnė srovė įjungia didesnę srovę.

Supraskite pagrindines charakteristikas, į kurias reikia atkreipti dėmesį 

Prieš įsigydami tranzistorių savo projektui, turite suprasti keletą esminių charakteristikų. Šios charakteristikos yra šios:

kolektoriaus srovė

Atkreipkite dėmesį, kad galios tranzistorių ir įprastų tranzistorių didžiausios kolektoriaus srovės vertės skiriasi. Galios tranzistoriaus kolektoriaus įtampa nurodoma miliamperais, o įprastų tranzistorių - amperais. 

Maksimalią kolektoriaus srovę visada sužinokite iš tranzistoriaus duomenų lapo. Todėl neviršykite maksimalios vertės.

Soties įtampa

Kad tranzistorius pereitų į soties režimą, tarp emiterio srovės ir kolektoriaus turite įjungti tam tikrą įtampą.

Norėdami sužinoti tikslią reikiamą įtampą, žr. duomenų lapą (V

Lūžio įtampos

Labai svarbu žinoti dvi reikalingas pramušimo įtampas - kolektoriaus-bazės ir kolektoriaus-emiterio pramušimo įtampas. Taigi, kad nesugadintumėte tranzistoriaus, eksploatuojant negalima jų viršyti.

Srovės stiprinimas

Srovės stiprinimas HFE yra esminė stiprintuvu pagrįsto tranzistoriaus savybė. Be to, skirtingiems taikymams yra skirtingi srovės stiprinimai. Todėl visada turėtumėte patikrinti srovės stiprinimo vertę (

Medžiaga ir poliškumas

Daugumoje tranzistorių kaip pagrindinė puslaidininkinė medžiaga naudojamas silicis. Nors silicis pasižymi puikiomis savybėmis, kai kuriuose kituose tranzistoriuose naudojamos skirtingos puslaidininkinės medžiagos, pasižyminčios skirtingomis savybėmis.

Be to, nuo to, ar tranzistorius yra NPN, ar PNP, priklauso išėjimo įtampos poliškumas. NPN tranzistoriai yra labiau paplitę, nes daugumai programų reikia teigiamos išėjimo įtampos.

Sužinokite, kaip prijungti tranzistorius 

Prieš prijungdami bet kurį tranzistorių ir įjungdami įtampą, patikrinkite jo duomenų lapą, kad įsitikintumėte, jog tinkamo tranzistoriaus darbinės įtampos diapazonas yra tinkamas. Taip pat įsitikinkite, kad žinote, kuri kojelė yra kolektorius, emiteris ir bazė.

Grandinės pavyzdžiai naudojant BC107

Dabar pažvelkime į keletą grandinių, kurias galite sukurti naudodami BC107. Čia aptarsime šias grandines: kristalo testerio, šokančios šviesos ir Šmito trigerio grandines.

Kristalų testerio grandinės naudojant BC107

Kristalai yra brangios medžiagos

Kristalas

Kristalas

Kristalas padeda generuoti radijo dažnius, taip pat veikia laikrodžio signalų valdikliuose. Taip pat jų galima rasti kvarciniuose laikrodžiuose ir skaitmeninėse grandinėse.

Kvarciniai laikrodžiai

Kvarciniai laikrodžiai

Ši kristalų testavimo grandinė gali patikrinti kristalus nuo 100 kHz iki 900 MHz. Be to, jis nėra brangus ir 

Kristalų testerio grandinės schema

Kristalų testerio grandinės schema

Šaltinis: Wikimedia Commons

Pagrindinis šios osciliuojančios grandinės komponentas yra BC107 (tranzistorius Q1). Be to, jis generuoja dažnį, kai ant lizdo, prijungto prie tranzistoriaus bazinės srovės kaiščio, uždedate kristalą.

Taigi, kai paspaudžiate šios grandinės jungiklį, jis leidžia srovės srautą iš baterijos į grandinę. Be to, jis leidžia Q1 generuojamam virpesių signalui pereiti į C4.

Be to, osciliatoriaus signalas nuolat keisis. Taigi D1 ir D2 išlygins srovę.

Tai dar ne viskas. 

Signalas taip pat judės per C5 (kuris padeda išlyginti signalą). Kai tai įvyks, teigiama įtampa ant C5 sukels šališkumo srovę, kuri tekės į Q2 ir įžiebs šviesos diodą LED1.

Be to, R3 apribos srovę, tekančią į LED1, kad ji neviršytų 20 mA ir nesugadintų šviesos diodo.

Taigi LED1 šviečia tik tada, kai Q1 veikia. Kita vertus, Q1 reikia kokybiško kristalo, kad būtų sukurtas dažnis. Taigi, šiuo atveju lengva išmatuoti bet kokį kristalą.

Šokančios šviesos grandinė naudojant BC107

Čia turime šokančios šviesos grandinę, sukonfigūruotą kaip laisvai veikiantis osciliatorius, ir tai taip pat yra laisvai veikiantis osciliatorius. Peržiūrėkite toliau pateiktą grandinės schemą:

Šokančių šviesų grandinė 

Šokančių šviesų grandinė 

Šaltinis: Wikimedia Commons

Ši grandinė generuoja kvadratinę bangos formą, kai du tranzistoriai pakaitomis persijungia tarp įjungimo ir išjungimo būsenų. Be to, perjungimo procesas taip pat leidžia šviesos diodui pakaitomis įsijungti ir išsijungti. Taigi abu šviesos diodai negali būti įjungti tuo pačiu metu. Taip sukuriamas šokančių šviesų efektas.

Šmito trigerio grandinė naudojant BC107

Šmito trigeris yra bistabilusis multivibratorius, sujungtas su emiteriu be kryžminio ryšio. Be to, tai komparatorius, kuris analogines bangas konvertuoja į kvadratines bangas. Taigi šią grandinę taip pat galime vadinti kvadratavimo grandine. Štai grandinės schema:

Šmito trigerio grandinė

Šmito trigerio grandinė

Šaltinis: Wikimedia Commons

Šios grandinės išėjimas bus aukštas, kai įėjimo amplitudė viršys nustatytą lygį, kurį vadiname viršutiniu slenksčiu (UTP). Ir atvirkščiai, išėjimas sumažės, kai įėjimo signalo amplitudė bus mažesnė už nustatytą lygį (apatinį slenkstinį tašką).

Be to, jei Q1 negaus signalo, jis liks išjungtas, o Q2 liks soties būsenoje. Be to, kai įvesties signalo amplitudė pasieks viršutinį slenkstinį tašką, Q1 įsijungs, o Q2 išsijungs. Taip išėjimas pakeliamas iki VCC. Tačiau, kad Q1 išliktų įjungtas, reikia minimalios įtampos; priešingu atveju tranzistorius grįš į išjungtą būseną.

Taigi, kai įvesties signalas nukrenta žemiau šios minimalios užveržimo įtampos, įjungiamas Q2, išjungiamas Q1 ir sumažėja išėjimo įtampa.

Apvalinimas

Prieš baigdami šį straipsnį turime atkreipti dėmesį į keletą dalykų. Pirma, tranzistoriai skirstomi į dvi pagrindines kategorijas: bipolinės sandūros tranzistoriai (BJT) ir lauko tranzistoriai (FET). 

Be to, pagal regionus skiriami dviejų rūšių tranzistoriai, kuriems priskiriami -p tipo ir n tipo tranzistoriai. 

Be to, BJT sudaro dvi p-n sandūros ir gali būti naudojami dviejų konfigūracijos tipų - NPN arba PNP. BJTS visada rasite tris gnybtus (bazę, emiterį ir kolektorių). Tris gnybtus rasite ir FET, tačiau jie gali būti tik p arba n tipo.

Tuo baigiame šį straipsnį. Jei turite klausimų, drąsiai kreipkitės į mus, ir mes mielai padėsime.