Blog  /  Tip122 Kaiščių išdėstymas: Kas tai yra, kokios jo funkcijos ir kaip jį naudoti

Tip122 Kaiščių išdėstymas: Kas tai yra, kokios jo funkcijos ir kaip jį naudoti

TIP122 išvadas yra Darlingtono galios tranzistorius. Darlingtono galios tranzistorius reiškia, kad tranzistorių pora yra vienoje dėžutėje. Svarbu tai, kad pagrindinė priežastis, dėl kurios du tranzistoriai dedami kartu, yra ta, kad padidėtų galutinis stiprinimas. TIP122 tranzistorius veikia panašiai kaip tipinis tranzistorius, kuriame yra Darlingtono pora.

TIP122 yra įprastos paskirties tranzistorius elektronikos rinkoje dėl savo išskirtinių savybių. Pavyzdžiui, kai kurios iš šių savybių yra jo nepaprastas srovės stiprinimo gebėjimas ir didžiulė 5 A kolektoriaus srovė. Šio tranzistoriaus konstrukcija yra unikali, kad jis galėtų atlikti tokias funkcijas, kaip maitinimo perjungimo ir stiprinimo tikslai.

Šiame straipsnyje aptariame tranzistorių "Tip 122", jo naudojimą ir kaip saugiai jį jungti grandinėse.

Tranzistoriaus "Tip122" kontaktų konfigūracija.

Toliau pateikiama lentelė, kurioje aprašytas kiekvienas kaištis.

Kaiščio Nr.Kaiščio pavadinimasAprašymas
1BazėŠis kaištis veikia įjungiant arba išjungiant tranzistorių. Be to, bazės kaištis yra atsakingas už tranzistoriaus šališkumą.
2KolektoriusKolektoriaus kaištis prijungia apkrovą prie elektrinės grandinės. Be to, šis kaištis veikia leisdamas per jį tekėti srovei.
3EmiterisEmitoriaus kaištis jungiasi su žeme. Dėl to srovė iš kolektoriaus teka į emiterį ir galiausiai į žemę.
Tip122

(tranzistoriai su trimis kaiščiais)

TIP122 savybės

Pirma, "Tip122 Darlington" tranzistorius yra TO-220 tipo pakuotėje.

Antra, tranzistoriaus bazės srovė yra 120 mA.

Trečia, tranzistoriaus kolektoriaus srovė yra 5 A.

Be to, "Tip122" tranzistorius yra NPN Darlingtono galios tranzistorius.

Be to, šio tranzistoriaus tipinis didžiausias vardinis ir mažiausias nuolatinės srovės stiprinimas (hFE) yra 1000.

Be to, VCE arba kolektoriaus ir emiterio įtampa yra 100 V

Be to, tranzistoriaus kolektoriaus-bazės įtampa yra 100 V.

Be to, didžiausia tranzistoriaus kolektoriaus sklaida yra 65 W.

Be to, didžiausia TIP122 tranzistoriaus laikymo ir darbo temperatūra yra nuo -65 iki +150 laipsnių Celsijaus.

Galiausiai, maksimali emiterio bazės įtampa yra 5 V.

(tranzistoriai yra TO-220 pakuotės tipo.)

TIP122 keitimas ir atitikmuo

TIP122 priklauso TIPXXX tranzistorių šeimai. Kai kurie tranzistoriai, priklausantys tai pačiai šeimai kaip TIP122, yra TIP120 ir TIP121, kurie visi yra NPN tranzistoriai. Be to, TIP127 tranzistorių laikome TIP122 papildančiu Darlingtono tranzistoriumi. Pažymėtini šie lygiaverčiai tranzistoriai: KSD560, 2N6532, BDW2, 2N6045, MJF6388, 2SD2495, BDT63, KSB601 ir 2SD1415.

Vietoj TIP122 gali būti naudojami keli skirtingi tranzistoriai. Pavyzdžiui, tranzistoriai BC549, BC636, BC547, 2N3055, BC639, 2N3906, 2N3904 ir 2SC5200. Tačiau kaiščių konfigūracijos gali šiek tiek skirtis nuo TIP122. 

(skirtingi tranzistorių tipai.)

Kam naudojamas TIP 122?

TIP122 Darlingtono tranzistorius valdo didelės srovės apkrovas arba projektuose, kuriuose reikia didelio stiprinimo. Šis tranzistorius gali valdyti didesnės srovės apkrovas, nes turi pastovų srovės stiprinimą ir didelę kolektoriaus srovę.

Dėl mažos bazės ir emiterio įtampos TIP122 tranzistorių galima lengvai valdyti loginiu įrenginiu, pavyzdžiui, mikrovaldikliu. Tačiau reikia imtis atsargumo priemonių, kad loginis įtaisas tinkamai veiktų elektroninėje grandinėje.

Be to, TIP122 tranzistorius puikiai tinka projektams, kuriems valdyti reikia loginio įtaiso. Loginis įtaisas veikia perjungdamas didelės galios apkrovas. Be to, loginiai įtaisai gali veikti stiprindami dideles sroves.

Tip122

(tranzistorių, mikrovaldiklių ir kitų elektros komponentų nuotrauka).

TIP122 darbas

Dėl didelio srovės stiprinimo ir didesnės kolektoriaus srovės TIP122 tranzistorius yra labai populiarus. Šis tranzistorius perjungia didesnės srovės apkrovas. Be to, dėl šios savybės jį galima naudoti programose, kuriose naudojama daug srovės.

TIP 122 tranzistoriaus TO-220 pakuotėje yra du tranzistoriai. Pirmojo tranzistoriaus emiteris jungiasi su antrojo tranzistoriaus baze. Tuo pačiu metu abiejų tranzistorių kolektoriaus išvadas susijungia. Darlingtono pora yra labai svarbi didinant tranzistoriaus vardinę srovę ir srovės stiprinimą. Be to, maža srovė, tekanti tarp bazės ir emiterio, gali perjungti didesnę srovę tarp kolektoriaus ir emiterio kaiščių.

Tačiau esant mažai bazės ir emiterio įtampai, loginis įtaisas gali be vargo organizuoti tranzistorių.

Kadangi TIP122 tranzistorius pasižymi ypatingomis srovės stiprinimo ir kolektoriaus srovės savybėmis, jis nešališkai kukliai perjungia tinkamą. Tuo tarpu jo emiterio ir bazės įtampa yra tik 5 V, o bazės srovė - 120 mA.

Projekto paaiškinimas

Pavyzdžiui, pateikiame projektą, kuriame reikia valdyti 48 V variklį. Šio variklio nuolatinė srovė yra 3A, bet su 100 omų rezistoriumi. Jau žinote, kad TIP122 tranzistoriaus kolektoriaus išvado srovė yra 5A. Tačiau šis projektas vartoja tik 3A. Be to, didžiausia bazės srovė yra 120 mA. Tačiau jūs naudojate 100 omų rezistorių, kuris apriboja srovę iki 42 mA. Tranzistoriaus impulsinė srovė yra 8 A. 

Įsitikinkite, kad jūsų variklis nesuvartoja didesnės nei maksimali srovės. Šis projektas turėtų padėti suprasti, kaip tranzistorius gali valdyti apkrovą.

(mikroschemos ir tranzistoriai ant spausdintinės plokštės.)

Kaip saugiai naudoti TIP122 grandinėje?

Svarbu, kad Darlingtono pora veiktų efektyviai, visada įsitikinkite, kad neviršijate maksimalių vardinių verčių. Taikomoji grandinė, veikianti su didesne nei 100 V įtampa, sugadins prietaisą. Be to, norint užtikrinti tinkamą bazės srovę, būtina vengti apkrovų, viršijančių 5 A, ir naudoti tinkamą bazės rezistorių.

Be to, tinkamas radiatorius yra elektrinis įtaisas, kuris grandinėje lydi TIP122 tranzistorių. Todėl radiatorius apsaugo grandinę nuo perkaitimo ir užtikrina, kad elektrinė grandinė neviršytų darbinės temperatūros.

Tip122

 (elektroninis lustas su tranzistoriais.)

Pirma, tranzistorius gali veikti kaip vidutinės srovės jungiklis.

 Antra, tranzistorių TIP 122 galima naudoti kaip inverterį lygintuvo grandinėje.

Trečia, TIP 122 tranzistorius gali veikti valdant variklių greičius.

 Be to, tranzistorius veikia programose, kuriose reikia reguliuoti didelės srovės apkrovas.

Galiausiai šis tranzistorius veikia projektuose, kuriuose reikia didelio stiprinimo, kad būtų pasiekti geri rezultatai.

Apibendrinimas

TIP122 tranzistorius yra gana paplitęs dėl didelio srovės stiprinimo ir surinkimo srovės. Jis puikiai tinka programoms, kuriose reikia perjungti didelės galios apkrovas.

Tikimės, kad šis straipsnis buvo jums naudingas. Jei turite klausimų šia tema ar kitais mūsų darbais, nedvejodami kreipkitės į mus. Mūsų komanda padės!