Blog  /  Kaip išvengti ESD žalos SMT surinkimo procese

Kaip išvengti ESD žalos SMT surinkimo procese

Ar kada nors girdėjote apie elektrostatinę iškrovimo pažeidimą? ESD yra kažkas, kas gali sutrikdyti SMT surinkimą ir sutrikdyti procesą, arba sukelti tam tikrų įrenginio sudedamųjų dalių nesėkmę.

Labai svarbu sužinoti, kaip įdėti ESD kontroliuoti, bet tai nebus lengva. Pažvelkite į mūsų vadovą ir sužinokite viską, kai kalbama apie ESD apsaugą!

1, elektrostatinis iškrovimas (ESD) - pagrindinė apžvalga

Jei norite nugalėti priešą, pirmiausia turėtumėte jį pažinti. Štai kodėl mes kalbėsime apie elektrostatinį išleidimą, nes tai yra geriausias būdas sužinoti daugiau apie tai.

ESD atsitinka, jei statinis mokestis pervedimai iš vieno objekto ar paviršiaus į kitą, su sąlyga, kad antrasis objektas neturi vienodų elektrostatinių charakteristikų.

Jei aptinkate ESD, tai atsitiks arba dėl kontakto tarp dviejų paviršių ar medžiagų arba dėl to, kad elektrinis laukas turėjo suskirstymą.

Tai svarbu, nes elektrostatinis iškrovimas gali kilti pavojaus komponentų našumas ir sukelia jų nesėkmę. Mes sutinkame, kad tai nėra kažkas, kas turėtų, kai esate SMT asamblėjos procese, todėl mes aptarsime, kaip sustabdyti ESD vėliau.

1 paveikslėlis: Dirbtinai sukurtas elektrinis iškrovimas

1 paveikslėlis: Dirbtinai sukurtas elektrinis iškrovimas

2, trys ESD generavimo būdai

Pažvelkite į tris būdus, kurie gali generuoti ESD:

• trinties - tai yra kontaktas, kuris vyksta tarp dviejų objektų ar paviršių. Sukūrę kontaktą ir vėl juos atskirkite, galite pastebėti elektrostatinius pasirodymus. Paprasčiausias pavyzdys yra jūsų drabužiai. Jūs tikrai jaučiate statinę elektros energiją, kai palietėte savo drabužius bent kartą savo gyvenime. Problema su elektrostatiniu SMT asamblėjoje yra tai, kad jis gali pakenkti įrenginio našumui ir jo komponentams.

• laidumas - jei jūsų prietaiso dalys turi kaiščių ir švino pagamintas iš metalo, jie gali atlikti ESD. Tai reiškia, kad jie atsiduria tarp komponento ir objekto (kūno, paviršiaus). Jis bus perkeliamas elektrostatiniu.

• Indukcija - kai kurie paviršiai ir objektai turi didžiulę energiją, kuri gali paliesti elektronines jūsų prietaiso dalis. Tai sukels jūsų dalis gaminti elektrostatines save.

Mes pristatėme tris būdus, bet visi ateina į judėjimą, kuris veda į statinę elektros energiją ir galimą žalą.

Vaizdas 2: Elektrostatinis iškrovimo iliustracija

Vaizdas 2: Elektrostatinis iškrovimo iliustracija

3, ESD funkcijos ir charakteristikos

Ar žinote pavojingiausią statinio elektros energijos bruožą SMT surinkimo metu ir kas gali sukelti didžiausią žalą? Būtent tai gali neatpažinti ESD.

Matote, elektrostatinis išleidimas turi būti tam tikras tūris žmonėms jį identifikuoti. Deja, netgi mažesnis lygis nei tie, kuriuos galime pastebėti, gali kelti pavojų elektroninių prietaisų komponentams.

Mažos galios ESD yra daugiau nei pakankamai, kad sukeltų didelę žalą produktui, kurį norite surinkti. Ši maža galia negali pakenkti žmonėms, ir tai yra tokia maža, kad jie net nepastebi sudedamųjų dalių žalos.

Kalbant apie kitas savybes, labai svarbu pažymėti, kad ESD prasideda ir baigiasi greitai. Tai neužima daugiau nei milisekundės dėl elektrostatinio išleidimo, kad sugadintumėte komponentus.

Taip pat svarbu pažymėti, kad drėgmė gali prisidėti prie ESD, todėl turėtumėte apsvarstyti jį kontroliuoti.

3 paveikslėlis: Įspėjimas apie įrenginį jautriai statinei elektros energijai

3 paveikslėlis: Įspėjimas apie įrenginį jautriai statinei elektros energijai

4, ESD žala - tai yra svarbus rūpestis

Jūs turite dviejų tipų pažeidimų, kad ESD gali sukelti:

• Sunku žala - tai sukelia tiesioginį nesėkmę arba pastebimą pažeidimą komponentui ar įrenginiui.

• Minkštas žala - jums gali nepastebėti tokio žalos rūšies, nebent atliksite išsamų patikrinimą. Tačiau ji gali turėti įtakos laikui bėgant, ir ji gali apriboti jo tarnavimo laiką.

Natūralu, kad komponentai atliks savo aukščiausiu pirmiausia, tačiau vėliau sumažins jų našumo lygį. ESD žala gali paspartinti laiką, reikalingą šiam sumažėjimui, ir tai yra tikras pavojus.

Statistika yra šiek tiek skatinanti - ekspertai apskaičiavo, kad kas dentias žala, kurią sukelia ESD, sukelia tiesioginį nesėkmę. Bet jei nustatote, kodėl elektroniniai prietaisai nepavyko, ESD bus priežastis 33% atvejų. Kitaip tariant, kiekvienas trečiasis prietaisas nustos veikti dėl elektrostatinės žalos.

Štai kodėl užkirsti kelią ESD žalos visame SMT surinkimo procese yra gyvybiškai svarbus visų gamintojų ir vartotojų rūpestis.

Pavyzdžiui, PCB pramonė padarė didžiulę pažangą, susijusią su valdybos dydžiu ir svoriu. Gamintojai taip pat sugebėjo išlaikyti aukščiausio lygio patikimumą užtikrinant lengvą produktą. Dėl to PCB sugeba būti puikiai tinka daugumai mazgų. Tačiau ESD žala yra tikra jų susirūpinimai. Štai kodėl gamintojai turi taikyti priemones, kad būtų išvengta galimų žalai surinkimo proceso metu.

Vaizdas 4: ESD kibirkštys per elektroninius komponentus

Vaizdas 4: ESD kibirkštys per elektroninius komponentus

5, kaip apsaugoti SMT surinkimą nuo ESD žalos

ESD yra sneaky dalykas, ir jis gali pakenkti po radaro, ir be jūsų net pastebėjo. Taigi, ką dar galite daryti? Geriausia idėja yra sutelkti visas savo pastangas užkirsti kelią ESD žalos.

Tai nebus lengva, nes yra žingsnių, kad būtų galima perimti visą SMT surinkimo procesą. Svarbiausia yra identifikuojant jautriausias sritis ir išlaikyti elektrostatinę nuoformavimo. Kitaip tariant, jūs einate į statinio elektros šaltinį ir užkirsti kelią.

Turėkite omenyje, kad galbūt negalėsite sustabdyti visų ESSD. Tačiau tol, kol jūs kontroliuojate daiktus, nebus jokių pastebimų žalos.

Pradėkite nuo visos srities įrenginio, kuriame surinksite produktą su antistatinėmis funkcijomis. Nesvarbu, ar tai yra mažas privatus dirbtuvės ar didelė gamykla. Idėja yra ta pati - panaikinti kuo daugiau statinio, ir sumažina malonias sąlygas sukurti statinę.

Patyrę gamintojai pateiks antistatinius PVC grindis ir dažus visoje vietovėje. Taip pat labai svarbu įdėti įspėjimus, kurių negalite įvesti, nebent tinkamai apsirengę. Be to, norite užtikrinti, kad grindys neturi įbrėžimų ir reguliariai valykite dulkes. Jei elgiatės su aštriomis medžiagomis, būkite atsargūs ir įdėkite juos bet kur, bet ant grindų.

Jei turite parinktį, naudokite medžiagas komponentams ir įrangai, kuri yra statiniai. Tai ne visada bus įmanoma, todėl jūs turėtumėte išlaikyti objektus su dideliu elektrostatiniu potencialu nuo SMT surinkimo linijos.

Puikus triukas, kurį galite naudoti, apima elementą, kuris turi didelį ESD potencialą. Jei prijungiate jį prie savo komponentų, užtikrinsite, kad jis tvarko visas išleidimo paspaudimus vietoj paties įrenginio.

Galiausiai nepamirškite išlaikyti drėgmės kontroliuojant, nes tai yra dar vienas elektrostatinis šaltinis, kurio negalite pamiršti.

5 paveikslėlis: ESD saugoma gamyklos aplinka

5 paveikslėlis: ESD saugoma gamyklos aplinka

6, kaip žmogaus kūno apsauga gali būti naudinga užkirsti kelią ESD žalos

Ar baigėte apsaugą įrenginį? Tokiu atveju galite pereiti prie savęs ir kitų darbuotojų apsaugos. Užtikrinti, kad jūsų kūnas negali perduoti ir generuoti statinę elektros energiją, bus išvengta ESD žalos elektroniniais prietaisais. Jūs tikrai matėte antistatinius drabužius filmuose. Drabužių kūriniai yra specialus kostiumas, batai, skrybėlės, pirštinės ir kt.

Jūs turėtumėte dėvėti visus šiuos prieš patekdami į vietovę, kurioje jūs darote SMT surinkimą ir net nesvarbu, kaip įveikti surinkimo liniją be apsaugos. Įspėjimas prie teritorijos įėjimo gali būti puikus priminimas, kad neturėtumėte įvesti anti-statinę erdvę be tinkamos įrangos.

Jei norite, pagalvokite apie savo kūną kaip įžeminimo grandinę, kuri gali sustabdyti statinę elektros energiją iš kaupimo. Nors ji gali padėti sumažinti ESD žalą, labai svarbu pažymėti, kad įžeminimas nėra protingas izoliacinėms medžiagoms. Jonų neutralizavimas gali būti tinkamas sprendimas šiuo atveju.

6 paveikslėlis: antistatinis riešo diržas ir drabužiai

6 paveikslėlis: antistatinis riešo diržas ir drabužiai

7, saugant grandines nuo ESD laikymo ir transportavimo metu

Jei pavyks stumti per visą SMT surinkimą, nekeliant pavojaus ESD komponentų, sveikiname jus. Tačiau vis tiek turite užtikrinti, kad ESD nepadarys komponentų saugojimo ir transporto metu. Štai kur ESD maišeliai gali atlikti didžiulį vaidmenį, nes jie buvo specialiai suprojektuoti taip, kad komponentai būtų saugūs nuo elektrostatinio iškrovimo.

Gali atrodyti daug, kad galėtų tvarkyti visus šiuos veiksnius, todėl turėtumėte apsvarstyti profesionalų samdymą surinkti savo komponentus. Ourpcb yra įmonė, kuri jau daugelį metų projektuoja spausdintines plokštes.

Gamintojas turi naujausią įrangą, taip pat nusimanančią ir patyrusių darbuotojų. Tai užtikrina, kad jie gali tvarkyti visą PCB procesą nepriekaištingai ir užtikrinti savo valdybos maksimalų patikimumą ir našumą. Jei turite kokių nors spausdintinių plokščių reikalavimų, kreipkitės į įmonę, kad paprašytumėte patarimų ir pateiktumėte užsakymą.

Vaizdas 7: anti-statinis maišelis su produktu viduje

Vaizdas 7: anti-statinis maišelis su produktu viduje

8, Išvada

Net jei jūs iki šiol nepaisėte, tikimės, kad suvokiate, kaip pažeisti elektroninį išsiskyrimą gali būti į jūsų prietaiso komponentus. Labai svarbu imtis reikiamų priemonių, kad apsaugotumėte produktą ir jos dalis nuo ESD žalos SMT surinkimo metu.

Tai nebus lengva užduotis, nes užtruks daug laiko ir pastangų. Norite pašalinti arba sumažinti ESD nuo to momento, kai pradėsite surinkti produktą iki faktinio saugojimo ir transporto. Kadangi tai gali būti pernelyg sudėtinga, galite apsvarstyti galimybę samdyti specialistų dizaino komponentus statinėje laisvoje aplinkoje.