Blog  /  GRANDINĖS POREIKOS REMONTAS- ar visas PCB galima taisyti?

GRANDINĖS POREIKOS REMONTAS- ar visas PCB galima taisyti?

GRANDINĖS POREIKOS REMONTAS 1

GRANDINĖS POREIKOS REMONTAS-Apie grandinės lentos remontą. Kiekvienam studento ar elektroninio remonto entuziastams mintis apie sugedusį PCB gali būti labiau baisus, taigi, jei tai yra nauja lenta. Daugelis žmonių gali panaikinti sugedusį PCB, nesvarstydami, ar jų elektroniniuose prietaisuose įmanoma remontuoti grandinės lentą. Taigi, ištirkime galimas PCB pažeidimo priežastis ir pažiūrėkime, ar visi įmanomi PCB remontai.

1. GRANDINĖS POREIKOS REMONTAS-Ką reiškia PCB remontas

Atlikus PCB remontą, jis peržengia litavimo lygintuvą.  Paprastai tai apima pėdsakų pjovimą ir džemperių pridėjimą prie pažeistos ar sugedusios lentos. Tai taip pat apima „Vias“ gręžimą ant lentos ir ant lentos pridėta kai kurių klijuotų dalių. Idealiu atveju, kai remontuojama grandinės plokštės, jis užtikrina, kad pažeistas PCB atkurs savo pradinę funkciją, pridedant arba sureguliuojant tam tikrus spausdintos plokštės aspektus. Kaip mes taip pat matysime, kartais geriau nusipirkti naują komponentą, o ne bandyti remontuoti kai kuriuos sugedusius PCB.

Kai reikia remontuoti šias lentas, labai svarbu suprasti, kad skirtingiems šiam klausimui lentoms arba pažeidimams, reikės skirtingų remonto parametrų. Pavyzdžiui, grandinės lentą, kurią sudegė gaisras, bus sunkiau taisyti, priešingai nei mašina, kurią sukelia sugedę elektros trumpalaikė jungtis. Na, atsižvelgiant į pažeidimo priežastį, kai kuriems PCBS remontams įmanoma, o tam tikrų remontų neįmanoma.

2. PCB žalos atlyginimas or remotes

Kiekviena PCB žala nėra dėl panašių sąlygų. Atsižvelgiant į aplinkos streso pokyčius, kurie gali padaryti žalą, būtina suprasti, kas sukelia esamą problemą, kad galėtumėte rasti šios problemos sprendimą. Reikėtų pažvelgti į galimas priežastis, dėl kurių gali būti pažeista funkcinė PCB?

2.1. GRANDINĖS POREIKOS REMONTAS-Galimos PCB žalos priežastys

• Šiluma ir drėgmė- daugiausia gaisro, dauguma PCB nebus lengvai suremontuota, tačiau tai taip pat priklausys nuo gaisro sukeltų pažeidimų masto. Jums bus labai sunku atkurti tokią žalą, ir patartina, kad pasirinktumėte naują PCB, kai žalos atlyginimas nėra remontuojamas.

• Statinė elektra- tai yra elektros krūvio pusiausvyros sutrikimas PCB. Taigi, tarkime, elektrinio viršįtampio metu, pavyzdžiui, PCB pėdsakai greičiausiai susidurs su žala. Taigi būtina išjungti jūsų prietaisus elektrinių bangų metu

• Fiziniai sutrikimai- kai kurie fiziniai pažeidimai PCB gali būti padaryta, kai susiduria su stresu, gali sukelti pertrauką, nusidėvėjimą ar nuplėšimą. Kai PCB netyčia patenka, greičiausiai tai padarys pažeidimą, ir mes turime išmokti taisyti pažeistą PCB.

2.2GRANDINĖS POREIKOS REMONTAS-pcb remonto taisyklės

Taigi, kai PCB yra sugedę ar pažeisti, kaip žinoti, kurį galite taisyti, o kokios lentos yra neatsiejamos? Pažvelkime į kai kurias būtinas taisymo taisykles.

• PCB su paprastu ar nedideliu pažeidimu galima lengvai taisyti.

• Priklausomai nuo PCBS funkcijų problemų, ar PCB taisymas išsprendžia problemą, ar ne. Pavyzdžiui, trumpalaikė ar atvira grandinė.

• Kai kurie elektronikos PCB yra ribojami taisyti.

• Galiausiai ne visos PCB bazinės medžiagos yra tinkamos taisyti.

Kai suprantate šias pagrindines grandinės lentos taisymo taisykles, jums gera pakeisti savo PCB.

3. Kaip diagnozuoti sugedusį PCB

Kaip įvertinti sugedusį PCB iš esmės priklauso nuo pažeidimo sukėlėjo sukėlėjo. Kaip aptarėme aukščiau, pakalbėkime apie tai, kaip diagnozuosite PCB ir atmesite konkrečią klaidą.

Fizinė žala- kai PCB dalys nutrūksta, galbūt krisdami ant žemės ir sudužusi, tačiau komponentas iš dalies veikia, tada galima taisyti šį PCB, dažniausiai perdarant.

Komponentų gedimas- Naudodami įtampos įrankius, kad būtų galima įvertinti laidumą grandinės plokštės srityje, galite pasakyti, ar elektra vykdoma lentoje, ar plokštė visiškai nepavyko.

Pėsčiųjų žalą- galite įvertinti žalą nuskaitydami jo kelią, jei pėdsakas yra pakankamai matomas. Dėl jų ryškių medžiagų sudėtis paprastai vario ar sidabro daro jas labai matomus. Nors kai kurie yra ploni, ir gali būti sudėtinga juos įvertinti.

Prastas PCB dizainas- tai nereikalauja genijaus. „Newndy PCB“ nuolat žlugs, nesvarbu, kaip gerai remontuojate. Idealiu atveju turėtumėte nusipirkti naują PCB, užuot toliau ieškoję remonto; Tai padės sutaupyti laiko ir energijos, išleistos tobulinant prastą PCB dizainą.

Elektros energijos tiekimo nutraukimas- nors panašus į komponentų gedimą, kurį aš pastebėjau aukščiau, turėtumėte patikrinti, ar nėra plokštės, naudodami įtampos įrankius, tada galite greitai pasakyti, kas yra taisoma, o kas ne.

4. GRANDINĖS POREIKOS REMONTAS-Kaip taisyti sugedusį PCB

Kaip mes matėme aukščiau, ar PCB galima taisyti, ar ne, visiškai priklauso nuo pagrindinių PCB taisymo taisyklių ir žalos priežasčių. Pasinerkime į tai, kaip tada galime taisyti sugedusį ar sugadintą PCB. Labai suprantama, kaip PCB revoliucionavo elektroninį pasaulį, palyginti su senais laikais, kai mes buvome laidai vietoje spausdintų grandinių. Naudojant kabelius, tai buvo šiek tiek lengva remontuoti, kurie įvyko dėl fizinės žalos, tačiau naudojant PCB, remonto procesas gali būti kažkaip varginantis, jei dar esate pradedantysis. Taigi, čia yra keletas žingsnių, kurių reikia atlikti.

4.1 Veiksmai, kurių reikia atlikti, kai reikia remontuoti „Broken PCB“.

1 - Nurodykite pažeistą komponentą ir įsigykite tinkamą pakaitalą. Daugelyje elektronikos naudokite įtampos reguliatorių, kad išlaikytumėte pastovią įtampos lygį.  Nors patartina, kad aktyviems komponentams, turintiems specifinę funkcionalumą, naudokite tą pačią dalį, kad pakeistumėte sugedusį.

2 - Padėkite lentą ant plokščio paviršiaus ir pritvirtinkite ją, kad remonto metu neįvyktų jokio judesio.

3 - Įjunkite karšto oro pistoletą, o apkraukite jį maždaug 6 coliais virš pažeisto komponento.

4 - naudodamiesi pincetu, atsargiai ištraukite komponentą, kurį reikia remontuoti iš jūsų plokštės.

5 - Įjunkite litavimo lygintuvą ir leiskite jai įkaisti iki 450 ° Celsijaus.

6— ant padėklo, iš kurio paimtas komponentas, uždėkite ant jo vario pynimo ir įkaitinkite jį naudodami litavimo geležies galiuką.

Naudodami alkoholio tamponą, išvalykite padėkliuką ir jį supančias vietas.

Suskirstykite lentos trinkeles, kad suderintumėte naują komponentą. Tada prieš prisijungdami prie jų įsitikinate, kad ji turi teisingą orientaciją.

Galiausiai sujunkite visus laidus ir trinkeles su litavimo lygintuvu, ir jums gera eiti.

Turėtumėte atkreipti dėmesį, kad tokio tipo remontas puikiai tinka beveik visoms PCB žalos atlyginimams. Jūs taip pat neturėtumėte bandyti taisyti PCB, kuriuos gamintojai įspėjo apie jo komponentų remontą.

4.2 GRANDINĖS POREIKOS REMONTAS-Įrankiai, kuriuos turite, kai PCB remontas

Toliau pateikiamas įrangos, kurią turėtumėte turėti bandydami atlikti bet kokį PCB remontą, sąrašas.

Karšto oro pistoletas

Lituoklis

Alkoholio tamponas

Lituoklis

Varinis pynimas

Pincetas

Išvada

Na, kaip matėme pirmiau, prieš bandant atlikti bet kokį remontą, labai svarbu išsiaiškinti spausdintinės plokštės pažeidimo priežastį. Kiekviena spausdintinė plokštė turi savo parametrus, kuriuos turėtumėte patikrinti, kad atmestumėte konkrečią problemą, kurią spręsite. Taigi, jei susidursite su sugedusia spausdintine plokšte, manau, kad lengvai dalyvausite, kaip aptarėme pirmiau. Viso geriausio ateityje atliekant spausdintinių plokščių remontą!

Nuorodos