Blog  /  DC Chopper: įvadas, darbas ir taikymas

DC Chopper: įvadas, darbas ir taikymas

Šiais laikais daugelyje elektroninių prietaisų ir grandinių DC Chopper srauto mažinimo įrenginiai naudojami galios kiekiui valdyti, o galios elektronikoje inžinieriai juos naudoja kaip signalo moduliatorius. Todėl labai svarbu suprasti nuolatinės srovės kapoklių tipus ir jų veikimo principą, nes tai padės jums sukurti tobulą spausdintinę plokštę savo projektui.

Kas yra sraigtasparnis?

Nuolatinės srovės keitiklio plokštė.

DC Chopper keitiklio plokštė.

Šaltinis: it.wikipedia.org

Paprasčiausia apibrėžtis - tai prietaisas, kuris nuolatinę srovę iš vienos būsenos paverčia į kitą, iš pastovios pastovios būsenos į kintamą. Šis būsenos keitimas reikalingas elektroninėms grandinėms, kad būtų galima valdyti apkrovai reikalingą maitinimo kiekį. Apkrova yra galutinis elektros grandinės energijos vartotojas, pavyzdžiui, elektros lemputė.

Kad apkrova veiktų efektyviai, smulkintuvas turi tiekti reikiamą energijos kiekį. Jis tai daro naudodamas aukšto dažnio įjungimo ir išjungimo jungiklį tam tikram laikotarpiui. Todėl nuo apkrovai reikalingos energijos kiekio (apkrovos įtampos) per tam tikrą laikotarpį priklauso chopperio perjungimo dažnis. 

Kitaip tariant, jis veikia naudodamas du skirtingus įtampos lygius ir greitai persijungia tarp jų, kad atitiktų norimą išėjimo įtampą ir srovę.

Nuolatinės srovės sraigtasparnis: Veikimo principai: veikimo principai

Yra du pagrindiniai nuolatinės srovės smulkintuvų tipai. Tai pasyvusis nuolatinės srovės kapotuvas ir aktyvioji nuolatinės srovės kapotuvo grandinė, kurie abu turi unikalių skirtumų. 

Pasyviojo ir aktyviojo nuolatinės srovės kapotuvo skirtumas yra toks:

Pasyvusis nuolatinės srovės smulkintuvas atidaro (nutraukia visą įtampą) ir uždaro (prijungia prie šaltinio įtampos) aukšto dažnio jungiklį, todėl išėjimo įtampos bangos forma atrodo kaip kvadratinė banga.

Aktyvioji nuolatinės srovės srauto mažinimo grandinė veikia palaikydama beveik 50 % darbo ciklą, o lyginimui naudojami stiprintuvų arba tranzistorių valdomi jungikliai ir diodai. Šiuolaikinėse konstrukcijose šis metodas naudojamas siekiant efektyvumo ir geresnio išėjimo įtampos reguliavimo nei pasyviojoje nuolatinės srovės kapojimo grandinėje.

Nuolatinės srovės sraigtinių grandinių taikymas

Komutaciniai maitinimo šaltiniai, įskaitant nuolatinės srovės keitiklius.

Naudojami nuolatinės srovės variklių greičiui reguliuoti.

Bešepetėlinių nuolatinės srovės sukimo momento variklių arba žingsninių variklių valdymui pavarose.

D klasės elektroniniams stiprintuvams

Akumuliatorių įkrovikliai

Elektriniai automobiliai

Elektromobilių įkrovimas

Elektromobilių įkrovimas

Geležinkelio ir metro automobiliai

Nuolatinės srovės grandinės privalumai

Pagrindinė nuolatinės srovės Chopper grandinės naudojimo nauda - jos naudojimas įvairiose elektronikos srityse. Pagrindinė priežastis yra; kad jos turi beveik 50 % darbo ciklą, kuris leidžia puikiai reguliuoti išėjimo įtampą.

Kiti privalumai:

pasižymi puikiu efektyvumu ir sklandžiu valdymu.

Išėjimo srovės ir įtampos lygio stabilizatorius.

Reguliuojamas išėjimas leidžia kai kuriose grandinėse naudoti mažesnę srovę, todėl jos apskritai yra efektyvesnės.

Pasižymi dideliu dydžio lankstumu, todėl idealiai tinka nešiojamiems prietaisams ir smulkiems komponentams. Gali generuoti radijo dažnių signalus.

Jis yra pigus ir lengvai prižiūrimas.

Tipinės chopperio taikymo grandinės

Chopperiai yra trijų pagrindinių kategorijų, išskiriamų priklausomai nuo išėjimo įtampos. 

Pakopinis keitiklis/stiprinimo keitiklis

Pakopiniai smulkintuvai veikia kaip įtampos stiprintuvas ir visada sukuria didesnę vidutinę išėjimo įtampą nei įėjimo įtampa. Šios konfigūracijos smulkintuvai daugiausia taikomi variklio apkrovai ir regeneraciniam stabdymui.

Stiprinimo keitiklis

Stiprinimo keitiklis

Šaltinis: Šaltinis: Wikimedia Commons.

Pakopinio keitiklio išėjimo įtampa (V0) yra didesnė už įėjimo įtampą (Vs). Pavyzdžiui, iš 6 V įvesties gali būti gaunama 12 V išėjimo įtampa.

Žingsninis žeminantis smulkintuvas / Buck keitiklis

Šio tipo chopperio grandinė veikia atvirkščiai nei step-up chopperis, todėl vidutinė išėjimo įtampa visada bus mažesnė už įėjimo įtampą.

Buck keitiklis

Buck keitiklis

Šaltinis: Šaltinis: Wikimedia Commons.

Išėjimo įtampa V0 visada mažesnė už įėjimo įtampą Vs. Buck-boost chopper (Vout = VIN x 0,5) gali veikti skirtingai, priklausomai nuo Vin ir Vout verčių.

Pakopiniai didinimo / mažinimo keitikliai arba Buck-boost keitiklis

Buck-boost keitiklis atlieka ir didinančio, ir mažinančio keitiklio funkcijas. Todėl jis gali padidinti arba sumažinti vidutinę išėjimo įtampą nuo maitinimo įtampos.

Buck-boost keitiklis

Buck-boost keitiklis

Šaltinis: Šaltinis: Wikimedia Commons.

Buck-boost keitiklio išėjimo įtampa V0 visada yra mažesnė arba didesnė, priklausomai nuo srovės srauto grandinėje. 

Apatinė linija

Šopperio grandinės arba kintamosios ir nuolatinės srovės keitikliai yra būtini prietaisai kuriant geresnes grandines. Jie gali reguliuoti išėjimo srovę / įtampą ir sumažinti iš maitinimo šaltinio imamą srovę. 

Chopperiai naudojami daugeliu atvejų, pavyzdžiui, įtampos stabilizavimui ir reguliavimui, nuolatinės srovės keitimui į kintamąją srovę, radijo dažnių generavimui ir nuolatinės srovės izoliavimui. Be to, jie pasižymi dideliu dydžio lankstumu, todėl idealiai tinka nešiojamiesiems prietaisams. Be to, jie leidžia pasiekti didesnį efektyvumą ir gali greitai generuoti radijo dažnių signalus. Šios grandinės tinka ir akumuliatorių įkrovimui bei variklių valdymui.

Iškilo problemų nustatant prietaiso projektą? Nesijaudinkite; visada galite susisiekti su mumis, ir mes mielai padėsime.