Blog  /  74HC14: Jo kaiščių konfigūracija ir daugiau

74HC14: Jo kaiščių konfigūracija ir daugiau

74HC14 priklauso 74xxxx integrinių grandynų šeimai. Ši integrinių grandynų šeima turi loginius vartus. 74hc14 integrinio grandyno loginiai vartai atlieka Y=A loginę funkciją. Kitas 74hc14 integrinio grandyno pavadinimas yra HEX invertuojantis Šmito trigeris. Integrinis grandynas turi šešis savarankiškus trigerio įvesties inverterius su standartiniais push-pull išėjimais.

Šiame straipsnyje aptarsime 74HC14 integrinį grandyną, jo savybes ir kaip jį naudoti.

Turinys

kontaktų konfigūracija

Techninės specifikacijos ir savybės

Lygiavertis integrinis grandynas

74hc14 naudojimo projektai

Kaip naudoti 74hc14?

74HC14 perjungimo laikas

Programos

Santrauka.

74HC14 kontaktų konfigūracija

                         (7hc14 kontaktų išdėstymo schema)

74hc14 integrinis grandynas yra įvairių pakuočių. Svarbu tai, kad jis yra 14 kontaktų įtaisas. Toliau pateiktoje lentelėje aprašyta kiekvieno kaiščio konfigūracija. ("G" - vartai.)

74HC14

(integrinis grandynas, kuriame parodyti jo kaiščiai)

74HC14 techninės specifikacijos ir savybės

Pirma, šis prietaisas turi TTL tipo išėjimus, kurių išvesties išvesties varža gali būti 10LSTTL apkrovos ir didžiausias ESD - 2 kV.

Antra, priklausomai nuo maitinimo įtampos, 74hc14 integrinio grandyno tipinė kilimo trukmė ir tipinė kritimo trukmė yra 85-652ns.

Trečia, 74hc14 integrinis grandynas yra bešvinis įtaisas, kurį galima susieti su CMOS, NMOS ir TTL.

Be to, didžiausias srovės srautas iš kiekvienos užtūros yra 25 mA. Tačiau per VCC ir GND iš viso gali tekėti iki 50 mA srovė.

Be to, 74hc14 įrenginio darbinės įtampos diapazonas yra nuo 2,0 V iki 6,0 V. Tačiau jo darbinės įtampos diapazonas yra nuo -o,5 V iki +7,0 V.

Be to, šie elektroniniai komponentai pasižymi vidutine darbine temperatūra nuo -55⁰C iki 125⁰C ir atsparumu triukšmui.

Galiausiai 74hc14 modulis atitinka standartinius JEDEC reikalavimus ir lustus su 60FETS arba lygiaverčiais lustų vartais. 

(integriniai grandynai)

IC74HC14 lygiavertis integrinis grandynas

MC14584 ir CD40106.

Projektai, kuriuose naudojamas 74hc14

Yra trys atvejai, kai galite naudoti 74HC14IC. 

1 atvejis.

Ic74HC14 galite naudoti tais atvejais, kai reikia sinusinio signalo bangas konvertuoti į kvadratines bangas. Naudodami Schmitto trigerio vartus, sinusoidinę bangą arba trikampes bangas galite pakeisti į kvadratinės bangos išėjimą.

2 atvejis.

Šis antrasis atvejis pasitaiko, kai jūsų projekte reikia loginio keitiklio. 74HC14 mikroschemoje yra inverterio Schmitto trigerio vartai, kurie duoda išėjimą, kuris yra paneigtas loginis įėjimas. Ši savybė reikalinga, kai gaunama invertuota logika valdikliams ir skaitmeninei elektronikai.

3 atvejis.

Kai jūsų projektas generuoja per daug triukšmo, reikia įdiegti 74hc14 mikroschemą. Pažymėtina, kad šis prietaisas veikia pašalindamas bet kokį triukšmą elektroninėse sistemose. Todėl jis labai svarbus, nes triukšmas sukelia daug klaidų skaitmeninėje elektronikoje.

(elektroninė grandinė su integruotaisiais grandynais).

Kaip naudoti 74hc14?

Turėtumėte žinoti, kad kiekvienas vartelis gali veikti nepriklausomai. Norėdami patikrinti šią teoriją, pirmiausia pasirinkite vienus vartus. Tada prijunkite maitinimą prie integrinio grandyno. Kartu su energija į įėjimą pateikite analoginį signalą.

74HC14

(schema grandinėje.)

Kai pasieksite sujungimą, suprasite Šmito trigerio vartų veikimo principą. Reglamentas teigia; invertuojančio Šmito trigerio išėjimo išėjimas yra žemas tik tada, kai įėjimo signalo įtampos lygis peržengia slenkstinę įtampą.

Aiškiau tariant, kol įėjimo įtampa nepasiekia slenkstinės įtampos, išėjimo įtampa visada bus aukšta. Tačiau ši įtampa sumažėja, kai tik ji pasiekia slenkstinę įtampą. Be to, išėjimas (v) išlieka ŽEMAS, kol įėjime (v) nesusidaro ŽEMA įtampa. Kai šis pokytis įvyksta, rezultatas (v) padidėja. Pažymėtina, kad šis ciklas yra nepertraukiamas ir nutrūkstamas, jei mikroschemai tiekiamas maitinimas.

(elektroninio integrinio grandyno lustas)

IC74HC14 perjungimo laikas

Perjungimo laikas - tai uždelsimo laikas, per kurį vartai pateikia tam tikros įvesties išėjimą. Svarbu tai, kad atskiri vartai, keisdami funkcijas, užtrunka tam tikrą laiką. Šio perjungimo metu galima aptikti dviejų tipų uždelsimus. Šie vėlinimai yra kritimo laikas ir kilimo laikas.

Laiko skirtumas atsiranda tarp to, kai įrenginio įvestis yra aukšta, o išėjimas - žemas. Šio tipo reakcija yra kilimo laikas. Jis trunka apie 95 nm. Panašiai, laiko skirtumas tarp to, kai loginė įvestis yra žema, ir to, kai išėjimas tampa aukštas, yra kritimo laikas. Ši delsa taip pat trunka apie 95 nm.

Todėl turimų ciklų metu bendra uždelsimo trukmė yra 190 nm. Šie vėlinimai atsiranda, kai mikroschema veikia didesniais dažniais.

Sistemoje atsiranda triukšmas, trigerio trikdžiai ir didelės klaidos, kai viršijamas optimalus darbinis dažnis.

(integrinio grandyno lustas.)

Paraiškos

Pirma, naudokite 74hc14 integrinį grandyną kuriant kompiuterius.

Antra, taikykite integrinį grandyną bendrosios paskirties logikoje.

Trečia, integrinis grandynas naudingas kuriant televizorius, priedėlius ir DVD diskus.

Galiausiai, ji yra reikalinga tinkluose ir skaitmeninėse sistemose.

74HC14

(Integruotos mikroschemos baltame fone.)

Santrauka

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums atsakyti į 74hc14 susijusius klausimus. Mūsų komanda pasirengusi jums padėti! Jei norite gauti daugiau informacijos apie šį ar bet kurį kitą mūsų straipsnį, nedvejodami susisiekite su mumis.